تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

دیدار مدیر تواشیح ولیعصر قم با آیت الله دری نجف آبادی

به گزارش روابط عمومی تواشیح ولیعصر قم و معارف سیما، محمد حسین محمدزاده مدیر تواشیح ولیعصر قم و معارف سیما شب گذشته به همراه جمعی از مدیران قرآنی با حضور در بیت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به ظرفیت برجسته و پایدار رسانه ملی در نشر معارف قرآنی، تواشیح ولیعصر قم را بستری مناسب برای توسعه فعالیت های قرآنی و تکریم جایگاه آموزش علوم قرآنی دانست.

وی از حضور ۴ هزار طلبه خواهر و برادر و ۵ هزار دانش آموز پیش حوزوی در استان مرکزی خبر داد و گفت: نیروهای فعال قرآنی این استان می تواند ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف تواشیح ولیعصر قم و معارف سیما باشند.

محمدحسین محمدزاده نیز در ادامه این دیدار ضمن تکریم جایگاه علمی و آموزشی آیت الله دری نجف آبادی، از ایجاد فرصت مناسب برای پخش آموزش مباحث قرآنی ایشان با محوریت تفسیر و همچنین تولید برنامه هایی با موضوع نهج البلاغه و صحیفه سجادیه با حضور ایشان در رسانه ملی خبر داد.

در انتها نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تازه ترین آثار مطالعاتی و پژوهشی و قرآنی خود را معرفی کرد.

نقش آموزش ادبیات عرب در عرصه های تبلیغ بسیار مؤثر است

همچنین مدیر تواشیح ولیعصر قم و معارف سیما به اتفاق آیت الله دری نجف آبادی و حجت الاسلام حمید محمدی از حوزه علمیه ی خاتم الانبیاء اراک بازدید کردند.

محمدزاده در جمع طلاب این حوزه نقش آموزش ادبیات عرب را در عرصه های تبلیغ بسیار مؤثر خواند و به سلاح تلاوت قرآن با لحن مناسب بر پایه ی نغمات آئینی در راستای تبلیغ و همچنین صحت قرائت نماز برای مبلغین دین تاکید کرد .

محمدزاده آراستن قرآن به صوت دلنشین را توفیق برجسته در مسیر رسیدن به اهداف مهم تبلیغ و نشر معارف دینی در جهان اسلام دانست و گفت : از برکات قرائت اساتید قرآن باید بهره های فراوان جست.

آیت الله دری نجف آبادی نیز با اشاره به وحدت جهان اسلام، این حوزه ی علمیه را محل همدلی و همبستگی بین طلاب علوم دینی از اقساء نقاط جهان اسلام معرفی کرد و نقش طلاب علوم دینی را در خدمت اهداف قرآنی و اسلامی بسیار مؤثر دانست .